Puls Inwestora wiadomości, notowania, inwestycje, giełda, rynek, akcje, spółki strona 301

To mniej niż zazwyczaj przed rozpoczęciem letniego sezonu, kiedy popyt zwykle rośnie. Według niej, trudno jest w tej chwili oszacować wielkość zbiorów, ale prawdopodobnie będzie on się wahać w granicach 1,6-1,7 mln ton. Analitycy uważają, że obawy o podaż rzepaku na świecie Przegląd brokera Forex ICM Brokers. ICM brokerzy Opinie inwestorów mogą jednak osłabnąć. Wskazują na Australię, gdzie podwyższono prognozę jego zbiorów o 20 proc. Cena rzepaku idzie od rekordu do rekordu na rynku północnoamerykańskim w związku z obawami, że niekorzystna pogoda w kluczowych regionach upraw spowoduje jego zmniejszoną podaż.

Polacy uchronią lekarzy w USA przed COVID-19

Krzysztof Kulasza, rzecznik prasowy VIG-u oraz Maciej Krzysztoszek, rzecznik Uniqi, również odmówili komentarza. Dodaje, że zgłosiła już do towarzystw ubezpieczeniowych szkodę związaną z pożarem hali. Kwota ubezpieczenia jest objęta tajemnicą, nie może więc jej ujawnić.

Globalni producenci gier na łowach w Polsce

Decydent zasygnalizował dalszą potrzebę podwyżek stóp procentowych, zarazem zadeklarował, że Fed będzie postępował “ostrożnie”. Zapasy ropy spadły o 2,5 miliona baryłek do 457 milionów baryłek w tygodniu zakończonym 10 maja, podała EIA, w porównaniu do konsensusu analityków wynoszącego 543 tys. Dosyć wysokie ceny rzepaku, z którymi mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, zachęciły producentów do zwiększenia własnej produkcji. W efekcie należy spodziewać się w tym sezonie wysokich zbiorów, ale niskich cen. JESZCZE pod koniec 1998 roku za rzepak można było uzyskać blisko 950 zł/t. Była to dosyć atrakcyjna cena, a rolnicy, skuszeni jej wysokim poziomem, liczyli, że w tym sezonie uzyskają podobne wpływy z własnej produkcji.

Zatrzymać erozję zaufania do rynku

Na początku roku nastąpiło istotne ożywienie aktywności gospodarczej w Chinach wywołane wzrostem popytu eksportowego. Na koniec 2023 roku z bankowości elektronicznej aktywnie korzystało ponad 26 mln klientów banków – wynika z danych zebranych przez „Puls Biznesu”. To osoby, które przynajmniej raz w miesiącu logują się do swojego konta za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej.

  1. W 1998 roku za granicę wysłaliśmy zaledwie 84 tys.
  2. Korzystaj z bazy zawierającej 5000 danych z polskiej i światowej gospodarki.
  3. Już w niedzielę z inicjatywy SPW powstał sztab kryzysowy, w pracę którego zaangażowali się przedstawiciele wielu innych wietnamskich organizacji.
  4. Dwa banki zamknęły konta i wypowiedziały umowy, a kolejne odmówiły prowadzenia rachunku producentowi gier Hyperstrange.
  5. Dodała, że jest to powodem tworzenia się kolejek przed punktami skupu.

Chiny chcą rosnąć przez eksport. Briefing makroekonomiczny dla Polski i świata

W UBIEGŁYM roku, który uznano za wyjątkowo dobry, zebrano ponad 1,1 mln ton. Jednak ten sezon ma być jeszcze lepszy. Prognozy mówią o zbiorach wielkości 1,4 mln ton rzepaku. Ceny rzepaku na giełdzie Matif wahają się, ale są one o ok. 35 proc.

Ceny ropy rosną po pozytywnych danych gospodarczych z USA

NA INNYCH kontynentach tegoroczny sezon zbioru rzepaku zapowiada się równie rekordowo. Łączne zbiory mają wynieść blisko 35,8 mln ton czyli o 7,6 proc. Do największych producentów rzepaku należą między innymi Chiny — 8,50 mln ton, Kanada — 6,80 mln ton oraz Indie 6,20 mln ton. W porannym poniedziałkowym handlu, notowania ropy naftowej nieznacznie spadają, choć samo otwarcie dnia na azjatyckich rynkach stało pod znakiem lekkiej zwyżki. Przecena implikowana jest obawami o tempo wzrostu chińskiej gospodarki, która wykazuje wyraźną zadyszkę.

Jaka czeka nas przyszłość w finansach? Czy sztuczna inteligencja spowoduje przełom w finansach? Odpowiedź na te pytania w materiale wideo.

W Puławach zakończono międzynarodowy program badań nad nowymi formułami nawozów azotowych z dodatkiem siarki. Drugi krok, zapowiedziany przez Marcina Wojewódkę, p.o. Prezesa MaxiTrade: broker dla początkujących i profesjonalistów spółki, to brak wzrostu wynagrodzeń w tym roku. Małgorzata Konarska, prezeska spółki Marywilska 44, deklaruje, że chce jak najszybciej przystąpić do inwestycji.

Według Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju (PSPO) tegoroczne zbiory rzepaku zapowiadają się dobrze. Zostały one wstępnie oszacowane na ok. 3,2 mln ton. Ocenia się, że areał uprawy wzrósł do 1 mln hektarów. Po nadzwyczajnych upałach panujących w zachodniej Kanadzie podobnie zaczęło się dziać w północnych Stanach Zjednoczonych oraz na środkowym zachodzie USA. Rosną obawy, że negatywnie wpłynie to na uprawy rzepaku.

Sztab wyznaczył sobie kilka doraźnych celów. Chce przede wszystkim zagwarantować ofiarom pożaru przynajmniej tymczasowe miejsce pracy. Część kupców, którzy są gotowi zająć się hurtem, może zacząć działać w centrum handlowym Wólka Kosowska. Średniego kosztu obsługi, o ile zadłużenie nie wzrośnie. Według danych agencji Bloomberg, dla akcji Allegro obowiązuje 21 rekomendacji, z czego 15 jest pozytywnych, a 6 neutralnych. Grzegorz Kujawski, analityk z Trigon DM, zdecydował się na kolejną istotną podwyżkę ceny docelowe akcji CCC.

Strata netto przewoźnika wyniosła 118,1 mln zł. Przez ostatni rok kurs akcji spadł o 26,8 proc. Jak podkreśla Andrzej Wasilewski, prezes firmy brokerskiej MAK Ubezpieczenia, w galeriach handlowych ubezpieczenie OC najemców jest zwykle obligatoryjne. Polisę od takich zdarzeń jak pożar czy zalanie, najemcy mogą wykupić dobrowolnie. Już w niedzielę z inicjatywy SPW powstał sztab kryzysowy, w pracę którego zaangażowali się przedstawiciele wielu innych wietnamskich organizacji.

Przedsiębiorcy chcący wdrażać modele biznesowe, które wpisują się w koncepcję GOZ, będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na ten cel. Zrównoważona mobilność czyli miejska strategia racjonalnego podróżowania staje się coraz bardziej popularna wśród polskich samorządów. Zwłaszcza, że to obszar, który może liczyć na solidne dofinansowanie ze środków unijnych.

PODOBNA sytuacja, jak na krajowym rynku rzepaku, panuje na rynku światowym. W Europie od dłuższego czasu mamy do czynienia z wyraźną nadprodukcją. Roczna produkcja rzepaku w krajach Unii Europejskiej dochodzi do ponad 35 mln ton. W tym roku podaż rzepaku w UE wzrosła średnio o 12,6 proc. Taki poziom zapasów stanowi wzrost o 175 proc. Patrząc więc na te dane, prawdopodobnie nieunikniony będzie spadek notowań rzepaku.

Jedni liczą na awans, inni na wyższe wynagrodzenie lub zaspokojenie konkretnej potrzeby, takiej jak nauka języka. Dariusz Dadej, analityk z domu maklerskiego Noble Securities, nie zmienił rekomendacji “trzymaj” dla akcji Pepco, FESE wzywa europejskie giełdy pozostają otwarte w kryzys koronawirusy ale cenę docelową podniósł z 19 do 21,9 zł. Produkcja przemysłowa w Polsce zanurkowała. W Niemczech nastroje konsumentów utrzymują się na głęboko recesyjnych poziomach. W USA gospodarka rośnie wolniej od oczekiwań.

Prywatny fundusz zmienia strategię po zainwestowaniu 100 mln zł. Tym razem wyda znacznie więcej, bo szuka firm technologicznych bardziej zaawansowanych w rozwoju, wypełniając rynkową lukę. Duża grupa dilerska z Włoch kupuje od spółki Mercedes-Benz Polska jej warszawski odział. To pierwsza inwestycja Autotorino poza rynkiem macierzystym. Getin Holding, właściciel ukraińskiego banku, liczy na sprzedaż aktywów w konkurencyjnym procesie. Wojciech Dąbrowski, pierwszy prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zamierza skonsolidować małe i średnie firmy z branży obronnej.

Zagraniczni inwestorzy przeznaczyli na zakup tureckich obligacji denominowanych w lirach równowartość 2,8 mld USD. To największa kwota tygodniowego napływu kapitału od 2013 r. W rezultacie, zadłużenie krajowe nierezydentów osiągnęło najwyższy poziom od września 2021 r. Liczba użytkowników Blika rośnie jak na drożdżach. Na koniec ubiegłego roku zbliżyła się już do 16 mln. Najwięcej aktywnych klientów mają PKO Bank Polski, mBank i ING Bank Śląski – wynika z danych zebranych przez „Puls Biznesu”.

Korycińska ocenia, że tegoroczne plony będą dobre, najlepsze uzyskują plantatorzy z woj. Kujawsko-pomorskiego – średnio 3,5 tony z hektara, w pozostałych regionach kraju średnie plony powinny być na poziomie 2,5 t/ha. Zdaniem Korycińskiej, obecnie rolnicy nie mają problemów ze zbytem rzepaku. W poprzednich latach żniwa były bardziej rozciągnięte w czasie, a rzepak dojrzewał stopniowo.

Dla spółek energetycznych – Taurona, Enei i PGE oraz PKO BP i Allegro. Analitycy wskazali też spółki, których akcje mają ich zdaniem okazyjne ceny po ostatniej przecenie na giełdzie. Ceny ropy wzrosły na zakończeniu piątkowej sesji, co było następstwem przemówienia szefa Fed Jerome’a Powella oraz umocnienia się dolara. Za kilka dni przedsiębiorcy muszą złożyć roczne deklaracje o należnych od nich składkach na NFZ. Ewentualne niedopłaty mogą wynikać m.in. Motywacje ludzi wobec szkoleń i rozwoju osobistego są różne.

Firma jeszcze w tym tygodniu postara się wybrać projektanta nowej hali. Kupcy handlujący dotychczas w hali na Białołęce pilnie szukają miejsca, gdzie mogliby dalej działać, a Mirbud – firmy, która zaprojektuje nowy obiekt. Chce go postawić za pieniądze z ubezpieczenia. Niższy niż oczekiwano wzrost gospodarczy Państwa Środka to teraz największe zagrożenie dla globalnego popytu na surowce. W ostatnich dniach pojawiły się rekomendacje m.in.

Dodała, że jest to powodem tworzenia się kolejek przed punktami skupu. W opinii KZPR, cena rzepaku uzyskiwana przez rolników, powinna być zadowalająca dla rolników biorąc pod uwagę wcześniejsze obawy, iż jego cena będzie na poziomie 600 zł/t. Zaznaczyła, że Zrzeszenie prognozowało, iż cena skupu rzepaku będzie w granicach 950 zł/t. Na terenie całego kraju rozpoczęły się żniwa rzepakowe. Zakłady tłuszczowe płacą nawet ponad 1000 zł za tonę zakontraktowanego rzepaku – poinformowała Agnieszka Korycińska z Krajowego Związku Producentów rzepaku (KZPR).

Finansów na bardziej „przyjazny” rynkowi, doszło do zwrotu w polityce monetarnej, w wyniku którego bank centralny podniósł główną stopę procentową do 50 proc. Doprowadziło to do spadków tureckich premii za ryzyko skarbowe i podwyżek ze strony światowych firm ratingowych. Kwota długu publicznego Turcji w lirach, posiadanego przez nierezydentów, wzrosła w tym roku prawie trzykrotnie, do 6,8 mld USD. Amerykańskie akcje początkowo potaniały w piątek, jednak niedługo po tym nastąpiło odbicie od spadkowego trendu. Inwestorzy reagowali na wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella, który zapowiedział, że władze monetarne USA są gotowe na dalsze podnoszenie stóp procentowych.

Duration
Course fee

Program Description

  • Trainer Languages

Sign up

Interested in signing up a group of people for this course?

Please contact our Business Development team:
[email protected]
00962 798756232